Lifestyle

Mis Indonezia i pėrkushtohet golfit

Bota Sot | 23.10.2012 11:30
Mis Indonezia i përkushtohet golfit

Ines Putri Tjiptadi ėshtė bėrė e famshme nė vendin e saj pas fitores sė konkursit tė bukurisė Mis Indonezia, por nė vend qė tė ndiqte rrugėn e botės sė spektaklit, 23-vjeēarja ka vendosur t’i pėrkushtohet pasionit tė saj: golfit.

Bukuroshja synon tė marrė pjesė nė Lojėrat Olimpike “Brazil 2014”, ku pėr herė tė parė golfi do tė pėrfshihet nė listėn e disiplinave sportive.

“Tė fitoj medalje nė Olimpiadė apo edhe nė Lojėrat Aziatike do tė ishte njė arritje e madhe pėr mua”, shprehet Tjiptadi.

Mis Indonezia ka fituar disa turne golfi amatore, ku veēohet suksesi nė kampionatin e Singaporit nė 2010 dhe kampionati kombėtar i Indonezisė nė vitin 2004.

“Dua tė promovoj kėtė sport nė vendin tim dhe tė tregoj se nuk ėshtė njė sport vetėm pėr tė pasurit”, thekson bukuroshja.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle