Përfitimet që vijnë nga seksi - Bota Sot
Përfitimet që vijnë nga seksi

Life style

E shtunë, 27 gusht 2016

Përfitimet që vijnë nga seksi

Më: 21 tetor 2012 Në ora: 22:44

1. Dhimbje koke
Nëse keni një dhimbje koke të jashtëzakonshme, mos merrni pilula, por kryeni një mardhënie seksuale. Studimet tregojnë se ndjenjat e dashurisë pasionante dhe intensive kanë efekt të njëjtë në receptorët e trurit tuaj njëlloj si paracetamol, thonë studimet në Universitetin Shtetëror të Nju Jorkut

2.Ndihmoni veten
Kjo mund të jetë një recetë e lehtë ndonjëherë që ju mund të merrni:
Masturboni së paku pesë herë në javëpasi zvogëloni rrezikun e kancerit të prostatës me mbi një të tretën, pasi në këtë mënyrë gjendra e prostatës ndihet e lehtësuar.

3. Bëni seks rregullisht
Seksi i rregullt forcon kockat dhe muskujt, ndërsa kimikatet e lëshuara jashtë bëjnë që të rritet sistemi juaj imunitar. Tri herë në javë duhet me patjetër. Gjetja e një partner është puna juaj.

4. Tregohuni i zgjuar
Ndjeheni pak i ngadaltë dhe mendoni si IQ tuaj nuk është në nivelin e duhur? Stimulimi i sjellë nga seksi nuk është vetëm për kënaqësi, ai shkelmon "veshjet" e dëmshme që krijohen rreth trurit tuaj.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test