Lifestyle

Pėrfitimet qė vijnė nga seksi

Bota Sot | 21.10.2012 22:44
Përfitimet që vijnë nga seksi

1. Dhimbje koke
Nėse keni njė dhimbje koke tė jashtėzakonshme, mos merrni pilula, por kryeni njė mardhėnie seksuale. Studimet tregojnė se ndjenjat e dashurisė pasionante dhe intensive kanė efekt tė njėjtė nė receptorėt e trurit tuaj njėlloj si paracetamol, thonė studimet nė Universitetin Shtetėror tė Nju Jorkut

2.Ndihmoni veten
Kjo mund tė jetė njė recetė e lehtė ndonjėherė qė ju mund tė merrni:
Masturboni sė paku pesė herė nė javėpasi zvogėloni rrezikun e kancerit tė prostatės me mbi njė tė tretėn, pasi nė kėtė mėnyrė gjendra e prostatės ndihet e lehtėsuar.

3. Bėni seks rregullisht
Seksi i rregullt forcon kockat dhe muskujt, ndėrsa kimikatet e lėshuara jashtė bėjnė qė tė rritet sistemi juaj imunitar. Tri herė nė javė duhet me patjetėr. Gjetja e njė partner ėshtė puna juaj.

4. Tregohuni i zgjuar
Ndjeheni pak i ngadaltė dhe mendoni si IQ tuaj nuk ėshtė nė nivelin e duhur? Stimulimi i sjellė nga seksi nuk ėshtė vetėm pėr kėnaqėsi, ai shkelmon "veshjet" e dėmshme qė krijohen rreth trurit tuaj.

Komentet

Komente (4) | Kthehu

O mir eki bre se qe 2 vite skom bo sex shum lodht pe ndi veten besom

Rexha @ 30/10/2012 02:29

lena traditen ton si na kan mesue baba e nana dmth po u dufka veq tuj ba seks .ae dini ju se me keto shkrime apo rrena na mesohen thmija ja nisin bajn seks jo veq me te huajt po edhe nermje veti me familjar ku po na jet morali neve dmth shkurt poj meshoj kush kan te nxan meshoj qpoe na tan e dimi se njeriu ka nevoj per seks po mos jav spjegoni se nanat motrat grat e qikat tona menxi presin tani na thojn ska gajle per shnet seksi asht mjekt po thojn

rudi @ 22/10/2012 18:06

mir e ki edhe ti sahit, veq parameno naj sen mir e qohet ... hehehehe

sakica @ 22/10/2012 14:04

O KUR SKA LEK EDHE KUSHTE JETE AS KY I GZUMI NUK PUNON SE PRITON MU QU HHEHHEHHEHEE

sahiti @ 22/10/2012 10:02