Lifestyle

Makina e ndėrtuar me trupa njerėzish

Bota Sot | 20.10.2012 20:56
Makina e ndërtuar me trupa njerëzish

Emma Hack ka ndėrtuar njė makinė me trupat e lyer tė 17 personave. Artistja ka pėrdorur 12 meshkuj dhe 5 femra pėr tė formuar figurėn e njė makine tė aksidentuar.

Trupat e kėtyre njerėzve janė lyer me blu, tė bardhė dhe tė zezė pėr tė krijuar kėtė vepėr artistike.

Emma, e cila ka pikturuar kėngėtarin Gotye nė videoklipin e kėngės ‘Somebody Tha I Used To Know’, ka shpenzuar 18 orė pėr tė ndėrtuar makinėn e “shkatėrruar”.

Australiania ėshtė shprehur: “Teknikisht ėshtė puna mė e vėshtirė qė kam bėrė ndonjėherė, por jam shumė e lumtur me rezultatin.”


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle