Lifestyle

Kush ėshtė fytyra pas kėtyre tė pasmeve kaq seksi?

Bota Sot | 19.10.2012 22:45
Kush është fytyra pas këtyre të pasmeve kaq seksi?

Sot nė mbrėmje nė Gjermani ėshtė premiera e filmit “Tė matėsh botėn”.

Por mė shumė se filmi, lexuesve tė Bild u ka bėrė pėrshtypje njė nga imazhet e publikuara pėr filmin.

Filmi “Tė matėsh botėn” ėshtė bazuar mbi njė biografi tė dyfishtė, shkruar nga Daniel Kehlman, i kthyer nė njė bestseller.

Nė libėr flitet pėr dy figura tė rėndėsishme, biologun Alexander von Humboldt dhe matematikanin Carl Friedrich Gauss, dy gjermanė qė kėrkonin tė shpjegonin botėn nė mėnyrat e tyre. Njėri me rregulla matematikore, tjetri duke bėrė kėrkime nė natyre.

Por nė njė nga skenat e filmit, Gauss shfaqet me njė prostitutė ruse, Nina.

Tani lexuesit pyesin se kush ėshtė femra me tė pasme kaq joshėse.

Ajo ėshtė aktorja ukrainase Anastasia Kyryliuk, 23 vjeē, 1.79 metėr e gjatė.

Ajo ka marrė pjesė edhe nė dy projekte tė rėndėsishme tė filmit rus, ndėrsa aktualisht jeton nė Berlin. Ka studiuar pėr aktrim dhe balet nė Francė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle