Lifestyle

Momentet prekėse kur shpėtohet njė elefant bebe (VIDEO)

Bota Sot | 19.10.2012 13:08
Momentet prekëse kur shpëtohet një elefant bebe (VIDEO)

Shumė prej nesh qė fėmijė janė dashuruar pas elefantėve tė vegjėl.

Prandaj edhe kjo video e mėposhtme ėshtė kaq speciale.

Njė ekip shpėtimi i projektit tė ruajtjes sė jetės sė egėr Amboseli Trust for Elephants, ka hedhur videon ku tregon se si shpėtohet njė elefant i vogėl tetėmuajsh.

Ai ka mbetur nė njė pus tė cekėt dhe nėna e tij sheh e pafuqishme pėr ta ndihmuar.

Pėr fat ekipeve tė shpėtimit u erdhi lajmi shpejt dhe dėrguan makinat e tyre pėr tė ndihmuar. Ata duhej ta shpėtonin elefantin e vogėl pėrpara se turma ta detyronte nėnėn e tij tė largoheshin bashkė dhe ta linin pas atė.

Ngjarja ndodhi nė Kenia.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle