Lifestyle

Ky njeri duket sikur ka trurin nė vend tė skalpit

Bota Sot | 18.10.2012 23:25
Ky njeri duket sikur ka trurin në vend të skalpit

Duket sikur ky person ka bėrė njė tatuazh nė kokė, pėr tė imituar vijėzimet e trurit.

Por nė fakt kjo ėshtė njė sindromė e rrallė mjekėsore.

Kafka e kėtij 21 vjeēari nga Brazili, ishte krejt normale dy vjet mė parė.

Por skalpi nisi tė ndryshojė, duke u rritur mė shumė nė disa pjesė dhe duke sjellė si pasojė disa vijėzime, qė duken si tru.

Mjekėt thonė se kjo sindromė njihet me emrin cutis verticis gyrata.

Nė fakt nuk ka ndonjė simptomė tjetėr qė e ka prekur tė riun.

Mjekėt thonė se nuk ka asnjė problem, pėrveēse ėshtė diēka estetike. Por 21 vjeēarit nuk i bėn aspak pėrshtypje kjo formė e skalpit.

Mjekėt thonė se ka ndėrhyrje pėr tė rikthyer formėn e rregullt, por i riu as nuk ka ndėrmend tė nėnshtrohet pėr ndonjė ndėrhyrje, pasi ėshtė i kėnaqur me kokėn e tij.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle