Lifestyle

Sondazhi: Femrat mendojnė se feminizmi ka vdekur

Bota Sot | 18.10.2012 21:53
Sondazhi: Femrat mendojnë se feminizmi ka vdekur

Ėshtė njė lėvizje qė ka arritur shumė triumfe pėr femrat, mes tyre edhe tė drejtėn e votės. Por tani femra moderne mesatare mendon se feminizmi ka vdekur.

Vetėm nė njė shtatė gra, sipas njė studimi, thotė se ėshtė feministe.

Madje femrat mė tė reja janė mė pak tė tilla.

Njė e treta e femrave tė pyetura thonė se feminizmi ėshtė shumė agresiv kundrejt meshkujve. Ndėrsa njė e katėrta thonė se feminizmi nuk ėshtė njė gjė pozitive. Njė nė pesė madje mendojnė se ėshtė i dalė mode dhe nuk ka lidhje me gjeneratėn e tyre.

Sondazhi ėshtė realizuar nga faqja Netmums. Kėta tė fundit thonė se sondazhi nė njė farė mėnyrė provon se sa shumė ka arritur kjo lėvizje, pėr shkak se femrat tanimė nuk ndjehen tė shtypura nė Perėndim.

Themeluesi i faqes, Siobhan Freegard thotė se femrat nuk e shohin mė mashkullin si njė armik. Ai shton se nuk ka mė njė betejė tė sekseve.

Madje nė sondazh rezulton se njė e treta e vajzave tė reja nuk e imagjinojnė se dikur ka pasur njė botė ku femrat e meshkujt nuk ishin tė barabartė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle