Lifestyle

E keni nė majė tė hundės punėn? Mendoni pėr kėta (fotot)

Bota Sot | 16.10.2012 21:13
E keni në majë të hundës punën? Mendoni për këta (fotot)

Nėse u ka ardhur puna juaj nė majė tė hundės, mendoni pėr kėta tė gjorė.

Kėta burra rrezikojnė jetėn e tyre duke gėrmuar pėr sulfur toksik brenda njė vullkani vetėm pėr 4 euro nė ditė.

Madje ata nuk i kalojnė tė tridhjetat, pasi kalojnė plot 12 orė brenda nė vullkan, rrethuar nga gazrat vdekjeprurės.

Rreth 200 tė rinj punojnė nė kraterin e vullkanit Iljen nė Indonezi.

Njė fotograf britanik udhėtoi pėr nė Indonezi, pėr tė parė se ėshtė e vėrtetė qė ata punojnė nė kėtė ferr.

Ai ka sjellė imazhet e mėposhtme.Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle