Lifestyle

Indi, baba nė moshėn 96-vjeēare

Bota Sot | 16.10.2012 16:33
Indi, baba në moshën 96-vjeçare

Ramajit Raghav, njė fshatar nga shteti indian i Harjanės, ka njoftuar se ka thyer rekordin qė ai vetė mbante duke u bėrė babai mė i moshuar nė botė nė moshėn 96-vjeēare.

Lajmin e bėn tė ditur e pėrditshmja “The Times of India”. I moshuari, qė jeton nė fshatin Kharlhoda, kishte tėrhequr vėmendjen e mediave nė fund tė vitit 2010, kur kishte zbuluar se kishte pasur djalin e tij tė parė nė nėntor nga bashkėshortja Shakuntala Devi.

Sipėrmarrja nė fjalė i kishte marrė rekordin njė indiani tjetėr, Nanu Ram Jogi, qė nė vitin 2007, nė moshė 90-vjeēare, kishte pasur nė Raxhastan djalin e 22-tė.

Tani zonja Devi, qė ėshtė 52 vjeē, ka lindur mė 5 tetor nė njė spital tė Sonipatit njė mashkull tė dytė pėr tė cilin mjekėt kanė thėnė se ėshtė “shėndoshė e mirė” dhe qė tani jeton nė shtėpinė e prindėrve me vėllain Vikramjet 2 vjeē.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle