Lifestyle

Hong Kong, gara me makina tė bėra nė shtėpi

Bota Sot | 14.10.2012 14:26
Hong Kong, gara me makina të bëra në shtëpi

Makina prej kartoni ose plastike, nė formė vaskash banjoje ose nė formė lepujsh. Ka shumė fantazi nė garėn e Red Bull Soapbox qė mbahet nė Hong Kong. Konkurentėt ndėrtojnė veturat e tyre dhe garojnė nė njė pistė 600 metra tė gjatė me shpejtėsi, spektakėl dhe krijimtari. Mjetet kanė motor dhe vihen nė lėvizje vetėm me lėvizjen e kėmbėve. Fiton, kush arrin i pari, por edhe kush ka dhėnė ide mė tė bukura dhe origjinale nė ndėrtimin e mjetit.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle