Hong Kong, gara me makina të bëra në shtëpi - Bota Sot
Hong Kong, gara me makina të bëra në shtëpi

Life style

E diel, 28 gusht 2016

Hong Kong, gara me makina të bëra në shtëpi

Më: 14 tetor 2012 Në ora: 14:26

Makina prej kartoni ose plastike, në formë vaskash banjoje ose në formë lepujsh. Ka shumë fantazi në garën e Red Bull Soapbox që mbahet në Hong Kong. Konkurentët ndërtojnë veturat e tyre dhe garojnë në një pistë 600 metra të gjatë me shpejtësi, spektakël dhe krijimtari. Mjetet kanë motor dhe vihen në lëvizje vetëm me lëvizjen e këmbëve. Fiton, kush arrin i pari, por edhe kush ka dhënë ide më të bukura dhe origjinale në ndërtimin e mjetit.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test