Vogëlushit i japin uiski në restorant në vend të lëngut - Bota Sot
Vogëlushit i japin uiski në restorant në vend të lëngut

Life style

E mërkurë, 24 gusht 2016

Vogëlushit i japin uiski në restorant në vend të lëngut

Më: 11 tetor 2012 Në ora: 22:07

Një restorant në Britaninë e Madhe kërkoi falje pasi i shërbeu një vogëlushi uiski në vend të lëngut të frutave gjatë festës së ditëlindjes.
Vogëlushi Sonny Rees piu uiskin në restorantin Frankie and Benny’s, ndërsa festonte dyvjetorin.
Sipas BBC, nëna e tij, Nina, kishte porositur për të një lëng limoni me ujë, që atij i pëlqen shumë.
“Kur pija erdhi, unë e inkurajoja atë që të pinte, pasi po hante gjëra me kripë. Ai e thithte me pip lëngun dhe rrudhej në fytyrë. E mora dhe e provova vetë. Më dogji fytin dhe kraharorin. Sonny e kishte thithur së paku dhjetë herë”, thotë Nina.
Më pas ajo u ankua tek menaxherët e lokalit, por mbeti e pakënaqur nga reagimi i tyre.
Fëmija u dërgua në një qendër emergjencash dhe u prit reagimi. Ai shkoi në qendër në gjumë dhe nuk shfaqi probleme.
Çifti kishte bërë fotot e fëmijës duke pirë uiski.
Vetëm më pas rrjeti i restoranteve kërkoi falje për këtë ngjarje.
Ata e quajtën një gabim njerëzor.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test