Lifestyle

Vogėlushit i japin uiski nė restorant nė vend tė lėngut

Bota Sot | 11.10.2012 22:07
Vogëlushit i japin uiski në restorant në vend të lëngut

Njė restorant nė Britaninė e Madhe kėrkoi falje pasi i shėrbeu njė vogėlushi uiski nė vend tė lėngut tė frutave gjatė festės sė ditėlindjes.
Vogėlushi Sonny Rees piu uiskin nė restorantin Frankie and Benny’s, ndėrsa festonte dyvjetorin.
Sipas BBC, nėna e tij, Nina, kishte porositur pėr tė njė lėng limoni me ujė, qė atij i pėlqen shumė.
“Kur pija erdhi, unė e inkurajoja atė qė tė pinte, pasi po hante gjėra me kripė. Ai e thithte me pip lėngun dhe rrudhej nė fytyrė. E mora dhe e provova vetė. Mė dogji fytin dhe kraharorin. Sonny e kishte thithur sė paku dhjetė herė”, thotė Nina.
Mė pas ajo u ankua tek menaxherėt e lokalit, por mbeti e pakėnaqur nga reagimi i tyre.
Fėmija u dėrgua nė njė qendėr emergjencash dhe u prit reagimi. Ai shkoi nė qendėr nė gjumė dhe nuk shfaqi probleme.
Ēifti kishte bėrė fotot e fėmijės duke pirė uiski.
Vetėm mė pas rrjeti i restoranteve kėrkoi falje pėr kėtė ngjarje.
Ata e quajtėn njė gabim njerėzor.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle