Lifestyle

Regbisti humb testikulin pas dėmtimit nė fushė

Bota Sot | 09.10.2012 16:12
Regbisti humb testikulin pas dëmtimit në fushë

Njė lojtar regbie nė Britaninė e Madhe mposhti njė dhembje tė jashtėzakonshme dhe pėrfundoi ndeshjen, nė fund tė sė cilės u detyrua t’i nėnshtrohej njė ndėrhyrje kirurgjikale pėr heqjen e njė testikuli.

Sulmuesi i Uarrington, Paul Wood, nė finalen e kampionatit kombėtar me Lidsin, pėsoi njė goditje tė fortė disa minuta pėrpara pėrfundimit, nga e cila njė prej testikujve tė tij u shkėput nga lidhja me pjesėn tjetėr tė trupit.

Pavarėsisht dhembjeve nė kufirin e tė durueshmes, siē raportoi “Daily Mail”, regbisti vendosi tė pėrfundonte ndeshjen, tė cilėn ekipi i tij e humbi.

Siē mėsoi mė vonė 31-vjeēari, nėse do tė ishte transportuar menjėherė nė spital, ai mund tė kishte shpėtuar testikulin.

Megjithatė, lajmi i mirė pėr Wood ėshtė se pavarėsisht kėsaj humbje, paraqitja e tij seksuale nuk do tė dėmtohet, pasi nje testikul eshte i mjaftueshem per te kryer funksionin riprodhues.

Ndėrkohė, gjesti i tij ėshtė vlerėsuar si njė akt i rrallė burrėrie, pėr pėrballimin e dhembjeve qė tejkaluan kufirin e njė njeriu tė zakonshėm, pėr hir tė fanelės dhe dėshirės pėr tė fituar ne finalen e madhe.

Regbia konsiderohet si njė prej sporteve mė tė dhunshme, falė lejimit tė njė kontakti tė fortė trupor mes lojtarėve, por njė dėmtim i pėsuar si ai i 31-vjeēarit ėshtė unik edhe nė historinė e kėtij sporti.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle