Lifestyle

A e dini pse vjeshta ėshtė ideale pėr seks?

Bota Sot | 07.10.2012 11:47
A e dini pse vjeshta është ideale për seks?

Vjeshta, sipas njė hulumtimi, del tė jetė stina mė e preferuar pėr seks. Kjo pėr arsyen se niveli i hormoneve, si te meshkujt, po ashtu edhe te femrat, rritet.

1. Edhe mė tutje nuk keni nevojė pėr ēorapė tė trasha, tė cilat, dorėn nė zemėr, pėr askėnd nuk janė seksi.

2. Ngadalė bėhet ftohtė, por nuk keni nevojė ta kyēni nxehėsen, prandaj seksi mund tė jetė aktivitet i pėrsosur pėr t’u ngrohur.

3. Njė pije e ngrohtė alkoolike prej mollės ėshtė njė afrodiziak i shkėlqyeshėm, e kėtė shumė pak njerėz e dinė.

4. Nė stinėn e vjeshtės tė gjithė duken mė seksi, sepse mbulohen mangėsitė eventuale.

5. Vjeshta ėshtė mė e pėrshtatshme se vera, sepse nuk djersiteni e nuk e keni edhe aq nxehtė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle