Lifestyle

Terry, delja me kokėn sė prapthi

Bota Sot | 06.10.2012 18:32
Terry, delja me kokën së prapthi

Ėshtė pagėzuar me emrin Terry dhe ėshtė njė dele qė jeton “e lumtur” nė mes tė njė tufe delesh nė njė fermė britanike.

Ajo qė e bėri tė famshme Terry-n ėshtė deformimi fizik qė e vendosi nė qendėr tė vėmendjes pėrmes njė videoje nė Youtube qė ka marrė mijėra klikime.

Terry, pėrndryshe nga lloji i saj, ka pjesėn e kokės tė kthyer sė prapthi. Megjithatė kjo nuk e pengon delen tė jetojė e ushqehet normalisht mes tufės. Sipas personit postues tė videos nė internet njė veteriner e vizitoi atė pėr t’u siguruar qė kafsha nuk kishte dhimbje dhe qė organet jetėsore tė saj funksiononin normalisht.

Rezultati ishte habitės; mjeku i kafshėve arriti nė pėrfundimin se pėrvec ndėrtimit sė prapthi tė kokės qė nuk i shkakton dhimbje, Terry ėshtė njėsoj me anėtarėt e kopesė sė fermės.

Ka nga ata qė janė shprehur skeptikė dhe dyshojnė se pamjet e postuara nė internet janė montazh, por postuesi i videos i kontaktuar nga mediat britanike thotė se gjithcka ėshtė e vėrtetė dhe i ka ftuar ato ta vėrtetojnė vetė duke shkuar nė fermėn e dy miqėve tė tij.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle