Lifestyle

Filipine, kėrcimi i tė burgosurve

Bota Sot | 04.10.2012 16:13
Filipine, kërcimi i të burgosurve

Gangnam Style ishte hiti i papritur i verės dhe shumė persona e kanė pėlqyer pėr koreografinė qė ka videoja e reperit koreano-jugor me emrin e artit Psy.

Lėvizjet e artistit aziatik duket se i pėlqejnė edhe tė burgosurit. Tė dėnuarit e njė burgu nė Cebu tė Filipineve kanė vendosur qė tė kopjojnė tė gjitha lėvizjet qė shihen nė video, nė mėnyrė tė sinkronizuar.

Rreth 1000 tė burgosur morėn pjesė nė kėtė kėrcim tė pėrbashkėt, por fatkeqėsisht rojet nuk lejuan pėrdorimin e pishinės nė mėnyrė qė imitimi i videos tė bėhej pikė pėr pikė.

‘Gangnam Style’ ėshtė njė kėngė qė vė nė lojė stilin luksoz tė jetės qė ka lidhje me distriktin Gangnam, njė zonė shumė e populluar dhe trendi e Koresė sė Jugut.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle