Lifestyle

Kėtij i thonė fat…!

Bota Sot | 04.10.2012 00:20
Këtij i thonë fat…!

Njė peshkatar guximtar mbijetoi pėr 26 orė nė ujėrat e ftohta tė Alaskės, pasi anija e tij u mbyt. Bėhet fjalė pėr 19 vjeēarin Ryan Harris i cili mbeti pėr shumė orė nė ujėrat e Oqeanit Paqėsor, hipur nė njė kuti plastike tė cilėn ata e pėrdornin pėr tė vėnė peshqit. Ndėrsa gjendej fare i vetėm mes madhėshtisė sė oqeanit, ai kėndonte qė t’i jepte zemėr vetes. Dhe ndihma i erdhi nga ajri duke ia shpėrblyer kurajon e treguar. Njė nga drejtuesit e ekipit tė shpėtimit qė gjendej nė helikopter tha se ėshtė njė mrekulli se si ai ka arritur tė mbijentonte.
Ndėrsa Harris thjesht u shpreh se ishte i lumtur qė mbijetoi pa u mbytur e pa marrė ndonjė hipotermi. Bashkė me tė shpėtoi edhe njė person tjetėr qė u gjet nė njė plazh, 25 milje larg qytetit Sitka nė Alaskė.
Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle