Lifestyle

Ja ē’ndodh kur merr pėr xhiro njė bishė shpejtėsie (Fotot)

Bota Sot | 03.10.2012 21:14
Ja ç’ndodh kur merr për xhiro një bishë shpejtësie (Fotot)

Njė person nė Zvicėr bleu njė xhiro me Ferrari pėr 30 euro. Ishte ėndrra e tij tė ngiste njė makinė tė tillė dhe ajo mund tė bėhej realitet. Por Sebastian Vogel e pėrplasi supermakinėn vetėm pas 15 minutash, duke mbetur i tmerruar.

Ai po i jepte makinės sė rrallė 360 Spider F1 Challenge Stradale me 300 kilometra nė njė rrugė fshati pranė Bernės.

Ai thotė se ka pasur siguracion, por ai nuk ka vlerė nėse ai ka kaluar shpejtėsinė limit. Nė kėtė mėnyrė ai do duhet tė mbajė faturėn pėr makinėn qė kushton 300 mijė euro.

Pronari i kompanisė qė jep makinat pėr xhiro, Dejan Djuriē tha se e rėndėsishme ėshtė qė tė dy shoferėt kanė shpėtuar. Ai tha se ēėshtja e fajit ėshtė dytėsore dhe ėshtė nė dorė tė policisė.

Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle