Lifestyle

Mbipesha shpėton 44-vjeēarin nga 38 thikat nė trup

Bota Sot | 03.10.2012 11:11
Mbipesha shpëton 44-vjeçarin nga 38 thikat në trup

Njė 44-vjeēar nė Britaninė e Madhe arriti t’i shpėtonte vdekjes falė mbipeshės, ndonėse u godit me 38 thika nė trup, nga njė fqinj i ē’ekuilibruar mendėrisht.

Danny Ross ishte duke parė televizor nė shtėpinė e tij, kur fqinji i trokiti nė derė, nisi ta mbyste me rrip dhe e goditi ndėrkohė nė mėnyrė tė pandėrprerė me njė thikė buke.

Agresori vazhdoi tė qėllonte deri kur viktima humbi ndienjat, si rrjedhojė e mungesės sė oksigjenit prej lakut nė fyt.

Megjithatė, i liruar nga rripi, I plagosuri rinisi tė merrte frymė dhe pavarėsisht humbjes sė madhe tė gjakut, i shoqėruar brenda disa minutave nė spital, ai arriti t’i mbijetonte plagėve tė marra, ndonėse se pati nevojė pėr 70 qepje nė trup.

Sipas mjekėve, tė befasuar nga aftėsia e njė njeriu pėr tė mbijetuar ndaj njė sulmi tė tillė brutal, ajo qė i shpėtoi jetėn 44-vjeēarit ishte mbipesha e tij.

Si rrjedhojė e shtresave tė dhjamit pranė lėkurės, asnjėra prej thikave nuk kishte arritur tė depėrtonte nė organet jetėsore, duke mos shkaktuar kėshtu dėme tė parikuperueshme dhe vdekjeprurėse.

Ndėrkohė, agresori 33-vjeēar, u shpall ditėn e martė fajtor pėr tentativė vrasje dhe pret tė mėsojė masėn e dėnimit mė vonė gjatė muajit.

Lajmi u raportua ditėn e martė nga e pėrditshmja britanike, “The Guardian”.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle