Lifestyle

Mynih, finalja e madhe e Octorberfest

Bota Sot | 02.10.2012 15:24
Mynih, finalja e madhe e Octorberfest

Instrumenta muzikorė, rrota panoramike e zbukuruar si pėr festė dhe natyrisht mbi tė gjitha birrė me shumicė. Oktoberfest 2012 po i afrohet finales sė madhe, me 7 tetor, me sigurinė pėr tė vendosur rekorde tė reja pėr numrin vizitorėve dhe tė konsumit tė birrės. Nė fund tė javės sė parė tė dhėnat flasin pėr 3.6 milion litra birrė dhe mė miliona vizitorė. Rekordi i konsumit tė birrės ėshtė 7.5 milion litra. Panairi i birrės tėrheq ēdo vit 6-7 milion njerėz.

Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle