Lifestyle

90-vjeēari viziton ēdo ditė tė njėjtin lokal, pėr 72 vite rresht

Bota Sot | 11.09.2012 22:05
90-vjeçari viziton çdo ditë të njëjtin lokal, për 72 vite rresht

Ėshtė njė ndėr personat mė tė rregullt nė botė pėr konsumimin e pijes alkoolike dhe jo vetėm.
Ai gjithashtu ėshtė edhe personi mė strikt nisur nga fakti se konsumimin e pijes alkoolike e ka realizuar nė tė njėjtin lokal pėr 72 vite rresht.

ėhet fjalė pėr 90-vjeēarin, Arthur Reid, i cili ėshtė person tepėr i rregullt, pasi shkon nė tė njėjtin lokal prej shumė kohėsh.

Madje pronarėt e lokalit i kanė dhuruar atij njė pllakatė prej ari pėr 90-vjetorin e lindjes, tė vendosur nė karrigen e tij tė preferuar, ku ėshtė i gdhendur emri dhe mbiemri, si dhe viti i lindjes sė tė moshuarit

“Gjithnjė kam punuar shumė dhe jam argėtuar duke vizituar lokalin. Kurrė nuk e kam parė tė nevojshme pėr tė vazhduar mė tej”, shprehet 90-vjeēari.

Njėri prej klientėve shprehet se nė momentin qė nuk e shohin Arthur nė orarin e tij tė caktuar, ata tė gjithė njėzėri pyesin se ku ndodhet i moshuari.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle