Lifestyle

Binjakėt identikė, numra me flokėt e tyre pėr t’u dalluar

Bota Sot | 10.09.2012 22:46
Binjakët identikë, numra me flokët e tyre për t’u dalluar

Nėna e katėr djemve binjakė ka gjetur mėnyrėn mė tė thjeshtė pėr tė identifikuar fėmijėt e saj, pasi ata janė aq identikė saqė dhe vet ajo i ngatėrrojnė me njėri-tjetrin.

Pėr tė zgjidhur kėtė situatė jo tė zakontė Tan Chaoyun, nga Kina ka etiketuar nė kokėn e binjakėve 6-vjeēar nga njė numėr, kėtė gjė ajo e ka arritur duke qethur flokėt e djemve dhe nė qendėr tė tyre ka realizuar numrat nga njėshi deri tek katra.
Nė kėtė mėnyrė nėna shprehet se mėsuesja e ka mė tė lehtė pėr t’i identifikuar binjakėt e saj gjatė orės sė mėsimit nė klasė.

Kėtė vendim drastik nėna e mori para se fėmijėt tė bėheshin pjesė e shkollės fillore nisur edhe nga fakti se edhe vet ajo i ngatėrronte ata herė pas here ngaqė binjakėt janė identikė me njėri-tjetrin.

“Djemtė e mi janė identik me njėri-tjetrin dhe ndonjėherė edhe unė i ngatėrroj ata. Edhe babai i tyre nuk arrinė t’i ndajė ata njėri nga tjetri pasi i duken tė gjithė njėsoj. Ndonjėherė ai ndėshkon gabimisht njėrin prej tyre pavarėsisht se fajin mund ta ketė bėrė djali tjetėr”, shprehet nėna e katėr binjakėve.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle