Lifestyle

Shfaqja spektakolare e koreano-veriorėve

Bota Sot | 10.09.2012 15:53
Shfaqja spektakolare e koreano-veriorëve

Plot 100 mijė persona kanė marrė pjesė nė Festėn e Pavarėsisė sė Koresė sė Veriut duke krijuar njė spektakėl magjik.

Lėvizjet e sinkronizuara tė njerėzve krijonin figura tė ndryshme nė ditėn qė pėrkoi edhe me lojėrat kombėtare, njė nga tė paktat eventet publike nė vendin komunist.

Provat pėr shfaqjen nisin 3-4 muaj para dhe pėrzgjedhja ėshtė shumė e rreptė. Duke qenė se ka ushtrime tė vėshtira, vetėm gjimnastėt mė tė mirė arrijnė tė marrin pjesė nė koreografitė e ndėrlikuara.

Pjesa tjetėr e njerėzve qėndrojnė nė sfond dhe shėrbejnė edhe si rezerva nėse gjatė shfaqjes ndodh ndonjė incident me gjimnastėt kryesorė.

9 Shtatori ėshtė festa mė e madhė kombėtare nė Korenė e Veriut, ajo qė pėrkujton themelimin e Republikės Popullore Demokratike tė Koresė nė vitin 1948.

Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle