Gjërat që një zonjë e vërtetë duhet t’i shmangë - Bota Sot
Gjërat që një zonjë e vërtetë duhet t’i shmangë

Life style

E enjte, 22 shkurt 2018

Gjërat që një zonjë e vërtetë duhet t’i shmangë

Më: 4 dhjetor 2017 Në ora: 06:59
ilustrim

Disa njerëz i konsiderojnë rregullat e etikës të vjetëruara dhe të dala jashtë mode.

Megjithatë sjelljet e mira kurrë nuk mund të quhen si “jashtë mode”.

Nëse dëshironi që të tjerët të ju marrin seriozisht, është e nevojshme të dini se cilat janë gjërat që mund t’ua shkatërrojnë imazhin e një zonje të vërtetë.

Shikoni më poshtë një listë të gabimeve etike, që një zonjë e vëretë nuk duhet t’i bëjë.

Të vishni gjëra të cilësisë së dobët

Të rrini shtrembër 

Të vendosin shumë grim në fytyrë

Kjo nuk është mënyra e duhur se si një zonjë e përfundon supën 

Të veshin take të bardha

 

 

 
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test