Lajme

Ministri i Jashtėm serb, Ivan Mrkic viziton nesėr Tiranėn

Bota Sot | 21.10.2012 18:09
Ministri i Jashtëm serb, Ivan Mrkic viziton nesër Tiranën

Ministri i Punėve tė Jashtme tė Serbisė, Ivan Mrkic, ka paralajmėruar se tė hėnėn do tė zhvillojė njė vizitė nė Tiranė, e para vizitė kjo e njė shefi tė diplomacisė serbe nė Shqipėri, pas shumė vitesh.

Pritet qė ditėn e martė Mrkic tė takohet me homologun e tij shqiptar, Edmond Panariti.

“Nesėr do tė shkojė nė Tiranė. Shumė vjet atje nuk ka shkuar ministėr serb i Jashtėm. Me siguri do tė krijojmė bazat pėr bashkėpunim mė tė mirė”, tha Mrkic, pėr gazetėn serbe “Politika”.

Sipas medieve serbe, shefi i diplomacisė sė Serbisė do tė vizitojė gjatė kėtyre ditėve shumicėn e vendeve tė rajonit.

Komentet

Komente (3) | Kthehu

ME KEQ ARDHJE THOM SHQIPRIJ TANA HER KA TRADHTU KOSOVEN, PER AT ARSY KOSOVA KA VUJT NGA SERBI TANA HERET, VETM NE LUFTEN E FUNDIT SA MERGIMTARI OSHT VRA NE KUFI PA HY NE KOSOV ME TRADHTIT E SHQIPRIS NJONEN ON SHITJU ARME E NE TJETR ON LAMRO AMBASADEN JUGOSLLAVE E NXANJAV PRITEN NE KUFI E VRAJ MERGIMTAR QE JON SHKU NGA PERNDIMI PER TE LUFTU, KJO OSHT TRADHTIJA E SHTETIT SHQIPTAR SOD PRET MINISTRIN SERB.

FLAMUR Q @ 22/10/2012 16:57

Nuk po muj me kuptu se qysh shteti shqiptar e lejon nji vizit te till nga ministri i jashtem serrb,ku dihet si serrbia po sillet me shqiptart ne kosoven lindore edhe me vet Kosoven,qka osht kjo politik e shqiptarve deri kur ma kshtu,deri kur do duron populli,me besoni se spo muj me besu se lejohet kjo vizit,duke par qdo dit dekleratet prej nikoloqot e daqiqit edhe te tjerve,qe jan te gjitha dekleratat anti shqiptare,qysh kan ftyr kta njerz te qeveris te Shqipris qe pranojn ksi njerz per vizit,deri kur ma????!!!!!!!

isa_belgjik @ 21/10/2012 22:51

ISHALLA SHQIPRIJA KA KUJDES E NUK MASHTROHET NGA SERBIA SE KOSOVART NUK MASHTROHEN LET MO, KEM SHTETIN TAN TASHT SE AS SERBIJA AS SHQIPRIJA NUK MUNDEN TNAV PERZIHEN NE PUN TE MERENSHME NEVE KEM KOSHTETUTEN DHE SHTETIN TAN. DHE KOSOVA KA SHUM ISA BOLETINA.

FLAMUR Q @ 21/10/2012 19:02