Lajme

Pantiē: Pavarėsia e Kosovės, vetėm nė letėr

Bota Sot | 19.10.2012 22:09
Pantiç: Pavarësia e Kosovës, vetëm në letër

I ashtuquajturi kryetar i Mitrovicės Krstimir Pantiē ka pėrshėndetur takimin e sotėm nė mes tė Thaēit dhe Daēiēit.

Ai ka thėnė se takimi mes Shefes sė Diplomacisė Evropiane,Catherine Ashton, Kryeministrit tė Serbisė Ivica Daciq dhe Kryeministrt tė Kosovės Hashim Thaēi nė Bruksel edhe njė herė tregoi se e ashtuquajtura pavarėsi e Kosovės ėshtė vetėm njė letėr (dokument) i vdekur.

Komentet

Komente (7) | Kthehu

Mirė e ka Pantiēi pasi qeveria jonė nuk ndermerrė ndonjė aksion tė tipit tė ,,ollujes,, kroate dhe tė bėjė qė mos tė dėgjohet zėri i pantiēave tė tillė.Nė veri tė Kosovės nuk ka Kosovė dhe kjo jo pėr shkakk apo fajin e serbėve por pikėrisht pėr shkakun dhe fajin e qeverisė sonė e cila ka 13 viter qė i lejon serbėt tė luajnė me sovranitetin dhe integritetin e Kosovės.Kush nuk e pranon shtetin e Kosovės,nuk duhet tė ketė vend nė Kosovė ! Klm

IKRASNIQI @ 21/10/2012 10:29

SHABAN ARUSHANI mos i ban edhe aq shum qef vetit , se pote ishte ashtu qysh pota merr mendeja ty Ky takim i kti analfabetit te drenices me ket shkaun ne bruksel dot ishte ba me naj simboli te kosoves e jo ne mnyr tinzake . nuk e ka edhe aq keq kyfar shkau kto jan pun qe shihen asi qare .

gryka kaqanikut @ 20/10/2012 20:12

bashkim e kie voten teme nese kanditon per kryeminister

shemi @ 20/10/2012 12:21

PANTICU FACK YOU!!!!!!!!!!!

HAMZA @ 20/10/2012 05:34

O ski faj ti po qita hamamat ton qe po ju lejojn juve mu sill pek KS si po doni se tisha kan une ne ven te THAQIT te kisha tregoe a ishe dal ti me fol per KOSOVEN naj sen ne vendin ton. Po folni qka doni masi ska njeri qe juve jav mshel gojen SE KTA POLITIKSNAT TON e kan harrue qka kan hjek prej juve. Klm shqiptar. E UNE KURR SYT MOS JAV PAFSHA JUVE QETNIKAVE

bashkim @ 20/10/2012 00:33

O ski faj ti po qita hamamat ton qe po ju lejojn juve mu sill pek KS si po doni se tidha kan une ne ven te THAQIT te kisha tregoe a ishe dal ti me fol per KOSOVEN naj sen ne vendin ton. Po folni qka doni masi ska njeri qe juve jav mshel gojen SE KTA POLITIKSNAT TON e kan harrue qka kan hjek prej juve. Klm shqiptar. E UNE KURR SYT MOS JAV PAFSHA JUVE QETNIKAVE

bashkim @ 19/10/2012 23:35

E more ftyr legeni ti je anderr more bir kurve Kosova shtet edhe ne leter edhe mbi leter o i biri shkines plak...

SHABAN ARUSHA @ 19/10/2012 22:34