Lajme

Ministri Agani nė Suedi

Bota Sot | 19.10.2012 21:06
Ministri Agani në Suedi

Njė delegacion i Ministrisė sė Shėndetėsisė, i udhėhequr nga Ferid Agani, ka vazhduar takimet gjatė vizitės disaditore nė Suedi. Sipas njoftimit tė Zyrės pėr komunikim me publikun tė MSH-sė, Agani tė premten ėshtė pritur nga ministrja pėr Bashkėpunim Ndėrkombėtar e kėtij shteti, Gunilla Carlson.Nė takim ėshtė biseduar pėr projekte tė mundshme regjionale nė lėmin e shėndetėsisė.

Para kėtij takimi, ministri Agani ėshtė takuar edhe me homologun e tij suedez, Goran Hagglund, me tė cilin ka biseduar pėr bashkėpunimin midis dy shteteve nė fushėn e shėndetėsisė, me theks tė posaēėm nė pėrvojat suedeze nė fushėn e reformės sė organizimit tė shėrbimeve shėndetėsore dhe menaxhimit tė kėtyre shėrbimeve.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lajme