Lajme

Osmani: Isa s’ ėshtė djathtist

Bota Sot | 14.10.2012 23:34
Osmani: Isa s’ ėshtė djathtist

Nė kohėn kur Lideri i Lidhjes Demokratike tė Kosovės Isa Mustafa po mundohet tė mbledhė partitė e djathta pėr njė koalicion djathtist, Rexhep Osmani thotė se “Isa nuk ėshtė djathtist”.
Osmani ka numėruar arsyet se pse Kryetari i LDK-sė nuk duhet tė udhėheqė njė koalicion tė djathtėsh.
Sipas Osmanit Mustafa ėshtė komunist sepse ėshtė graduar shumė herė nga institucione komunistėsh.
“Trashėgimia e tij politike shumėvjeēare, mishėrimi i tij shpirtėror me njė ideologji qė ishte armike e sė djathtės shqiptare dhe betimet e tij solemne tė shpeshta me rastin e marrjes sė gradave nė poste tė larta nė institucione komuniste janė arsyet qė ai nuk u anėtarėsua asnjėherė nė LDK sė cilės po i prinė sot dhe ėshtė shndėrruar nė promotor pėr margjinalizimin e fuqisė politike tė LDK-sė qė e ka pasur dhe qė mund ta ketė pėrsėri pa Isėn nė krye” ka deklaruar Osmani.

Komentet

Komente (4) | Kthehu

Ti bre Rexhe,kesaj here ia paske nxjerre fundin,paske shku shume thelle dhe s'mund te dalesh nga kjo.Te paska mbete merak per LDK-ne,po per ty ka perfunduar kjo,mos maj ymuz hiq bre burre se e ke shfrytezue boll ti.

Rashit @ 15/10/2012 19:33

Kete njeri fare nuk e pelqej, ky ka bere kerdi nga 2-3 Abetare brenda vitit i nderronte per t“ua shitur femijeve, per ta mbushur xhepin e vet. POR KESAJ HERE E PASKA THENE NJE TE VERTETE TE MADHE, QE EDHE UNE E KAM THENE. Jo Isa Mustafa, po asnje Parti ne Kosove nuk eshte e djathte. KLM.

Fati (Vjene) @ 15/10/2012 10:31

Jo vtem qe po e konfirmon edhe z. Osmani, por edhe populli e di shume mire se kush ishte dhe kush eshte Isa Mustafa. Ky njeri eshte shume i dyshimt, e prune ne krye te LDK-s ata qe menduan ta bejne LDK-n parti te vogel, deri sa ky njeri te jete ne krye LDK-ja asnjehere nuk do te behet faktore ne skenen kosovare.LDK-ja nuk e meriton asnje njeri qe ka punuar ne kohen komuniste, ka njerez te shkolluar ne perendim sa te duash!

NITI @ 15/10/2012 09:02

i ndėruari ish ministėr i arsimit z.R.Osmani,kur ti bashk mė neve ke rrezikuar jeten,z.Isa Mustafa ka kryer tjera punė...Ėshtė mė sė evertetė qe ėshtė shperblyar disaherė mė dekorata komuniste,kurse TY tė njofim mė sė miri ne ars.e asaj kohe...

kamer hatashi @ 15/10/2012 01:19