Lajme

Varreza masive nė Lubishtė, e vjetėrnjė shekull

Bota Sot | 10.10.2012 00:02
Varreza masive në Lubishtë, e vjetërnjë shekull

Brez pas brezi fshatarėt e Lubishtės e kishin pėrcjellė historinė pėr njė masakėr tė madhe, e cila kishte ndodhur para fillimit tė Luftės sė Parė Botėrore nė kėto anė. Ata besonin se nė fshatin e tyre ekziston edhe varreza ku ishin varrosur tė masakruarit, gjė pėr tė cilėn u bindėn sot. Krejt rastėsisht ata gjetėn eshtrat e tyre, nė momentin kur po i kujtonin viktimat e 100 vjetėve mė parė. Njė banor i fshatit ka shpjeguar historikun e kėsaj ngjarjeje, duke i konsideruar kėto vrasje hakmarrje tė serbėve ndaj shqiptarėve. Ata lajmėruan policinė menjėherė si dhe zyrtarė tė mjekėsisė ligjore, tė cilėt deri nė orėt e pasdites nuk u panė nė vendngjarje.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lajme