Lajme

Muzikantėt serbė: Serbia ėshtė tokė majmunėsh

Bota Sot | 03.10.2012 22:50
Muzikantėt serbė: Serbia ėshtė tokė majmunėsh

“Unė nuk dua tė jem qeni i huaj, ngre duart dhe zėrin tim, miliona kilometra larg jush, njė mijė ėshtė mesatarja larg tė gjithėve”, kėto janė disa nga vargjet e kėngės “Planeti i majmunėve” i grupit serb “Feud” qė ėshtė pjesė e albumit “Svinjotaur”.
Spoti ėshtė punuar me ujė dhe majmunė tė cilėn hasen hap pas hapi.
Mmajmunėt prijnė dhe udhėheqin ndėrkaq qėllimi I kėngės ėshtė qė tė tėrheqė vėmendjen nga rreziku qė vie nga totalitarizmi, gjithnjė duke iu referuar Serbisė , tė cilėn kėnga e citon si “Serbia ėshtė tokė majmunėsh”.
Feudi ka porositur: “Kėnga dhe spoti janė tė dedikuar pėr ju, ju tė fundit qė keni mbetur nė lėvizjen e rezistencės sė dehumanizmit, tė tėrheqim vėmendjen tuaj qė ju nuk keni pėrvetėsuar luftėn tuaj”.
Spoti i kėngės, konsiderohet tė jetė njė alarm pėr shoqėrinė serbe shkruan "Kurir" e jo njė parodi ndėrkaq mesazhi i kėngės ėshtė se “nuk mund tė jesh njė lojtar fer nėse nuk din tė luash fer”.

Komentet

Komente (4) | Kthehu

I keni fye majmunėt o gjallesat e poshtra. Sė paku ata me mund e fitojnė ushqimin e tyre, e ju keni dėshirė pėr ta ngranė nga tjerėt. Nuk keni tė bėni fare me kurrizorė ju jeni tė pa kurroizorė. Kėrkojeni perardhjen mė mirė. Tė pa kurrizorė fare

Zef Doda Ch @ 05/10/2012 21:08

Ky spot i pershtatet edhe realitetit te sotem ne Kosove.Hic me mire nuk qendrojme as ne! Na ka shenderuar kjo qeveri ne majmuna dhe besa , bese shpejte dite ne kanibala! Nga se sic po shifet do na i marrin edhe rrobat nga trupi! Po mire na e bejjne perderisa heshtim!

Tina @ 04/10/2012 10:45

VALLA. SPO I MARR vesh qka pothojn. VEQ e DI SE serbija osht pjes e majmunav SE MAJMUNA jan tan MAJMUNA MAJMUNA heheh VET oo deklarohen SI jan majmunat e serbis

qetnik @ 04/10/2012 08:33

poj shum me vend kjo kang se serrbija asht tok majmunash

ballisti @ 04/10/2012 00:19