Është hedhur bombë në një shtëpi në Kumanovë, nuk ka të lënduar - Bota Sot
Është hedhur bombë në një shtëpi në Kumanovë, nuk ka të lënduar

Kumanova

E enjte, 16 gusht 2018

Është hedhur bombë në një shtëpi në Kumanovë, nuk ka të lënduar

Më: 27 maj 2018 Në ora: 15:20
Foto ilustrim

Njëzet e gjashtë vjeçari M.C nga Kumanova sot herët në mëngjes ka lajmëruar se derisa flinte kishte dëgjuar detonim në ballkonin e katit të parë të shtëpisë familjare, gjatë së cilës ishte thyer xhami i dritares, ndërsa janë dëmtuar roletnet dhe muri.

MPB informon se nuk ka persona të lënduar. Kontroll në vendin e ngjarjes ka kryer një ekip i SPB Kumanovë. Nga vendi ishin marrë fragmente nga bombë-kashikarë për dëshmi.

Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test