Shtyhet përsëri seanca për rastin e Almir Aliut në Kumanovë - Bota Sot
Shtyhet përsëri seanca për rastin e Almir Aliut në Kumanovë

Kumanova

E enjte, 16 gusht 2018

Shtyhet përsëri seanca për rastin e Almir Aliut në Kumanovë

Më: 19 dhjetor 2017 Në ora: 17:25
Almir Aliu

Seanca gjyqësore për rastin e Almirit është shty sot, ku i akuzuar është Boban Iliq nga Kumanova. Sipas avokatëve të të përfshirëve, seanca e fundit është caktuar për më 10 janar të vitit që vjen.

Nuk jepen detaje për shkakun e shtyrjes së seancës. Iliq akuzohet se më 25 qershor të vitit të kaluar, e ka mbytur Almir Aliun, duke e shkelur me veturë.

Të akuzuar janë edhe tre persona tjerë, Sead Aliu, Abdulla Aliu dhe Sami Demiri për veprën penale të ”dhunës”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test