Në Kumanovë u shënua manifestimi “Pivtijada 2017” - Bota Sot
Në Kumanovë u shënua manifestimi “Pivtijada 2017”

Kumanova

E enjte, 22 shkurt 2018

Në Kumanovë u shënua manifestimi “Pivtijada 2017”

Më: 19 janar 2017 Në ora: 17:08
Ilustrim

Manifestimi “Pivtijada 2017” me rastin e festës krishtere “Uji i bekuar” tradicionalisht është mbajtur për të 15 herë me rradhë në Kumanovë, nën organizim të shoqatës qytetare “Karlino”.

Këtë vit u përgatitën rreth 200 lloje të ushqimeve, në të cilat u përdorën lloje të ndryshme të mishit. Një pjesë e ushqimeve do të dhurohen për personat me nevoja të veçanta. Kryetari i shoqatës “Karlino” tha se përkundër karakterit garues, manifestimi ka pasur edhe karakter fetar dhe kulturor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test