Të burgosurit e "urtë" në "Shutkë" do të hedhin edhe valle! - Bota Sot
Të burgosurit e "urtë" në "Shutkë" do të hedhin edhe valle!

Kultura

E mërkurë, 26 shtator 2018

Të burgosurit e "urtë" në "Shutkë" do të hedhin edhe valle!

Më: 16 prill 2018 Në ora: 11:32

Ministria e Kulturës dhe burgu i "Shutkës" në Shkup do të nënshkruaj memorandum për bashkëpunim me të cilin parashikohen aktivitete kulturore dhe artistike për të burgosurit me qëlli të ngritjes së perosnalitetit të tyre.

Me këtë memorandum parshikohet që të burgosurit të vizitohen nga shoqëri kulturoro-artistike, por këto ngjarje do të mund ti ndjekin vetëm të burgosurit që janë shembullor dhe displinor, pasurimin e bibliotekës së burgut me libra të rinj, organizmin e punëtorive, si dhe parashikohen  manifestime tjera kultororo-artistike në burg nga vetë të burgosurit dhe me artsit mysafirë.

Këtë memorandum do ta nënshkruaj MInistri i Kulturës, Robert Allagjozovski dhe drejtori i burgut të "Shutkës", Gjoko Kotevski.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test