Frankenshtajn” nga Ilir Bokshi këtë të premte në Teatrin Kombëtar të Shqipërisë - Bota Sot
Frankenshtajn” nga Ilir Bokshi këtë të premte në Teatrin Kombëtar të Shqipërisë

Kultura

E hënë, 24 shtator 2018

Frankenshtajn” nga Ilir Bokshi këtë të premte në Teatrin Kombëtar të Shqipërisë

Më: 11 prill 2018 Në ora: 13:34

“Frankshtajn” është shfaqja më e re e regjisorit Ilir Bokshi e që vjen premierë këtë të premte në Teatrin Kombëtar të Shqipërisë.

Kjo shfaqje jetësohet nga aktorët: Helidon Fino, Besmir Bitraku, Lulzim Zeqja, Yllka Mujo, Klea Huta, Gent Hazizi, Erjona Kakeli e Niada Saliasi.

Filmi me titull “Frankenshtain nga Mary Shelley” produksion i vitit 1994, me regjisor dhe aktor Kenneth Branagh i cili luan rolin e Viktor Frankeshtain, së bashku me aktorin Robert De Niro i cili luan rolin e Krijesës, është pa diskutim versioni më i afërt i historisë origjinale shkruar nga Mary Shelley në vitin 1816.

Kjo kryevepër botërore vjen për herë të parë në skenën e Teatrit Kombëtar nga regjisori llir Bokshi, në datat 13-14-15 Prill ora 19:00.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test