Niveli i lartë i papunësisë në Tropojë - Bota Sot
Niveli i lartë i papunësisë në Tropojë

Kukësi

E mërkurë, 26 shtator 2018

Niveli i lartë i papunësisë në Tropojë

Më: 6 nëntor 2017 Në ora: 06:35
Tropoja

Tropoja është një nga bashkitë në verilindje të Shqipërisë, ku me gjithë pasuritë e shumta natyrore dhe disa investime në infrastrukturë, papunësia vazhdon të jetë e lartë. Kryetari i bashkisë, Besnik Dushaj, i tha Zërit të Amerikës se ky është problemi kryesor për banorët e Tropojës.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test