Kronikė e Zezė

Pėrdhunon vajzėn 3 vjeē, asnjė ditė nė burg

Bota Sot | 01.04.2014 10:36
Përdhunon vajzën 3 vjeç, asnjë ditë në burg

Pranoi me gojėn e tij se kishte pėrdhunuar vajzėn 3 vjeēare, por pėr kėtė vepėr tė rėndė nuk do tė bėjė asnjė ditė burg.

Gjyqtari pavarėsisht provimit tė fajėsisė vendosi qė ta dėnojė vetėm me 8 vite liri me kusht. Arsyeja?

“Protagonisti i abuzimit nuk ėshtė nė gjendje qė tė pėrballojė burgun, pasi nuk ėshtė mėsuar me njė ambient tė tillė”. Bėhet fjalė pėr Robert Richards IV, 47 vjeē nga New York.

Robert akuzohet se para gjashtė vitesh ka abuzuar seksualisht me vajzėn e tij 3 vjeēare, por faktet pėr kėtė rast janė zbuluar vetėm sė fundmi.

Por pavarėsisht se 47 vjeēari bėri gjithēka qė ēėshtja tė mbahej larg mediave, ēdo gjė u publikua nga bashkėshortja e tij.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus