Kronikė e Zezė

Vrasje nė Ranoc tė Klinės

Bota Sot | 18.01.2013 12:56
Vrasje në Ranoc të Klinës

Gjergj J., i lindur mė 1961, ėshtė qėlluar pėr vdekje, me armė zjarri, tė premten paradite, nė fshatin Vranoc tė Klinės. Policia ka arrestuar njė person tė dyshuar. Sipas hetimeve tė para, incidenti ka ardhur pas njė konflikti verbal dhe fizik ndėrmjet tė dyshuarit dhe viktimės.

Policia e Stacionit Policor nė Klinė, tė premten rreth orės 09:10, ėshtė njoftuar pėr njė rast tė vrasjes nė fshatin Ranoc, tė komunės tė Klinės.

Viktimė e kėsaj vrasjeje ėshtė Gjergj J. (1961), ka konfirmuar Xhevat Ibra, zėdhėnės i policisė rajonale nė Pejė. Ai ėshtė dėrguar nga tė afėrmit e tij nė Qendrėn e Mjekėsisė Familjare nė Klinė, ku njė mjek ka konstatuar vdekjen e shkaktuar nga arma e zjarrit.

Njėsitė reaguese tė policisė dhe hetuesit kanė arritur nė vend tė ngjarjes dhe kanė arrestuar edhe personin e dyshuar, shtetasin N. J. (1961), tė cilit i ėshtė konfiskuar edhe arma e zjarrit, pėr tė cilėn dyshohet se e ka pėrdorur nė rast, ka bėrė tė ditur zėdhėnėsi Ibra.

“Njėsitet pėrkatėse kanė bėrė sigurimin e vendit tė ngjarjes, pėrderisa nė vendngjarje kanė arritur edhe hetuesit pėrkatės tė Njėsitit tė Hetimeve Rajonale, dhe nėn mbikėqyrje tė prokurorit tė ēėshtjes kanė filluar kėqyrjen e vendit pėr tė mbledhur prova dhe dėshmi rreth vrasjes”.

Sipas hetimeve tė para, dyshohet se deri tė incidenti kishte ardhur pas njė konflikti verbal dhe fizik nė mes tė dyshuarit dhe viktimės.

Trupi i pajetė, me vendim tė prokurorit ėshtė dėrguar pėr ekzaminim.

Komentet

Komente (16) | Kthehu

mos folni pa dijeni rastin e ka lajmru i ndjeri ne polici disaher .... e kon e knaq ky rast e provoft ne zemren e tina

marigona @ 28/01/2013 11:19

O ti Fisnik burri vetem informohu mir e mir e pastaj shkruaj komentin se nuk eshte ne pytje toka po minimum 5 ose 6 here e ka rrahur i ndjeri kete burre,ky burre eshte detyru me reagu ne kete menyr siq thote nje fjal e popullit dy dur per nje koke jane rrahet nje femi se jo 52 vjeqari 5-6 here jo burr me vjen keqe shum per dy familjet po i ndjeri koka mbushe egjel e deri ketu e paska pas.ngushllime familjes se te ndjerit.

Baca Bet @ 24/01/2013 10:45

Ngushllime familjes se viktimes Zoti jau qoft flladin

Kristjani CH @ 21/01/2013 16:30

Gjakenxetesija, temperamenti i larte dhe ideja qe mos te pranohen ndermjetesuesit as organet ligjore na kane kushtuar shume shtrejte neve shqipetarve sepse kane perfunduar tragjikisht dhe jane viktimizu shume, shume njerz.Eshte koha qe te pranohet ligji dhe pleqesija dhe te vendosen gjerat e padrejta ashtu si Bota Demokratike. Ligji mbi te gjithe dhe jo personi apo plumbi mbi te gjithe.

Marjan Cubi @ 21/01/2013 00:04

Shqiptari sdin tjeter veq me bajt fjal,pa njoft pa dit se Shka ka ndodh.dypart ekan shum zor me vjen shum keq.ishalla Zoti ėsht me 2Part

Gjaviti99 @ 20/01/2013 10:42

Shqiptari sdin tjeter veq me bajt fjal,pa njoft pa dit se Shka ka ndodh.dypart ekan shum zor me vjen shum keq.ishalla Zoti ėsht me 2Part

Gjaviti99 @ 20/01/2013 10:40

shie idiotat sdin tjeter veq sene palidhje me shkru.sasht kan kjo per ni cop toke se kerkush sdon kshtu me ndodh,dy dur per ni kry.

Mikel.Q. @ 20/01/2013 09:16

ju kisha lut te mos comentoni ne ni ngjarje qe nuk e dini se se qfar ka ndodh

mira @ 20/01/2013 00:30

More idiota mos shkruni fjal palidhje ,ky asht rast i ran per dy par familjet se nuk asht kallaj me myt djalin e axhes,b

Lona @ 19/01/2013 21:38

ju lutem mos bani komente pa lidhje askush nuk vret askend per pa i shku thika ne asht e le mo djalin e agjes..... te gjith te nisemi nga vetevetja po te vinte dikush te sulmonte mu ne oborr te shtepis tende si do te reagonim.

ardi @ 19/01/2013 17:28