Kronikė e Zezė

Policia identifikon autorin e dyshuar tė vrasjes nė Yzberisht

Bota Sot | 24.10.2012 10:46
Policia identifikon autorin e dyshuar të vrasjes në Yzberisht
Viktima Petrit Kurti

Policia e Tiranės njofton se ka identifikuar autorin e dyshuar tė vrasjes sė 53-vjeēarit nė njė market nė Yzberisht.

Policia sqaron se autori i dyshuar ėshtė shtetasi Jashar Meta, ndėrsa ėshtė arrestuar mė 6 tetor pėr armėmbajtje pa leje. Arrestimi i tij ėshtė bėrė pas kallėzimit tė gruas sė viktimės. Mėsohet se blute e komisariatit nr.3 kanė gjetur armėn e krimit nė banesėn e tė dyshuarit, ndėrkohė qė hetimet pėr ngjarjen vijojnė.

NGJARJA
Petrit Kurti, 53 vjeē, u ekzekutua mesnatėn e 23 gushtit nė marketin "Nelaj", pronė e kunatit tė tij nė Yzberisht tė Tiranės. Njė person hyri nė ambientet e marketit dhe pasi u pėrlesh me Kurtin nė sytė e bashkėshortes sė kėtij tė fundit, e qėlloi pėr vdekje me dy plumba pistolete. Pamjet e filmuara nga kamera e sigurisė sė marketit, ku nė to shfaqen lėvizjet e vrasėsit, dėshmojnė pėr njė ekzekutim pėr motive grabitjeje.

Nė pamjet e shpėrndara nga policia, shfaqet ekzekutori, qė ėshtė njė djalė i ri rreth 25 vjeē, i gjatė, me tipare brune, veshur mban njė palė xhinse, njė bluzė blu, ndėrsa nė kokė mban kapelė me ngjyrė tė kuqe. Gruaja e viktimės ėshtė e vetmja qė mund ta identifikojė vrasėsin, pasi ka qenė nė market kur agresori i qėlloi pėr vdekje njeriun e jetės.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus