Kronikė e Zezė

Elbasan, hidhet nga ballkoni, nė gjendje tė rėndė nėna e dy fėmijėve

Bota Sot | 24.10.2012 09:55
Elbasan, hidhet nga ballkoni, në gjendje të rëndë nëna e dy fëmijëve

Njė 28-vjeēare nėnė e dy fėmijėve tė vegjėl, ėshtė hedhur nga kati i pestė i pallatit ku banonte, ndėrsa mėsohet se ajo ndodhet nė gjendje tė rėndė nė spitalin kirurgjik tė qytetit.

Burime tė Policisė bėjnė tė ditur se E. Bejleri 28-vjeē nėnė e dy fėmijėve tė vegjėl, ėshtė hedhur nga ballkoni i hyrjes nė pallatin ku banonte nė lagjen “ Haxhias”. Ajo ka dalė nga shtėpia e saj dhe mė pas ėshtė hedhur nga ballkoni i hyrjes sė pallatit.

Policia e ndodhur nė vendin e ngjarjes ka deklaruar se shkak i hedhjes sė nėnės sė dy fėmijėve ka qenė depresioni. Prej kohėsh 28-vjeēarja vuante nga depresioni natyral, ē’ka shkaktoi edhe hedhjen e saj nga ballkoni i hyrjes sė katit tė pestė.

Policia ka marrė nė pyetje tė afėrmit e nėnės sė dy fėmijėve, tė cilėt kanė konfirmuar pėr sėmundjen e saj. Mjekėt kanė nisur njė terapi ndaj 28-vjeēares, e cila aktualisht ėshtė nė gjendje tė rėndė pėr jetėn.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus