Kronikė e Zezė

Elbasan, arrest me burg pėr dy policėt

Bota Sot | 23.10.2012 21:14
Elbasan, arrest me burg për dy policët

Sami Derstila e Neshat Budani akuzohen pėr shpėrdorim detyre dhe bashkėpunim nė vrasje

Gjykata e rrethit gjyqėsor nė Elbasan ka dhėnė masėn e sigurisė sė arrestit me burg pėr policėt Sami Derstila dhe Neshat Budani, pasi akuzohen pėr shpėrdorim detyre e madje sipas prokurorisė edhe pėr bashkėpunim nė vrasje. E njėjta masė sigurie ishte dhėnė edhe mė 18 gusht, kohė kur ata u ndaluan fill pas vrasjes sė shtetasit Gentian Beqiri, i cili ruhej me vendim Gjykate. Kėrkesa pėr rivlerėsim nga dy uniformat dhe avokatėt mbrojtės nuk ėshtė marrė nė konsideratė nė seancėn e radhės. Gjyqi nė ngarkim tė tyre ishte shtyrė dy herė radhazi pėr mungesė tė prokurorėve tė ēėshtjes. Dy policėt dhe avokatėt kanė kėrkuar hetim nė gjendje tė lirė, por kjo kėrkesė nuk ėshtė marrė nė konsideratė nga trupi gjykues. Sami Derstila dhe Neshat Budani akuzohen se nuk kryen detyrėn mė 15 gusht, ditė kur u ekzekutua nė apartament Gentian Beqiri dhe mbeti i vdekur nga dhuna babai i tij Nezir Beqiri.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus