Kronikė e Zezė

Operacioni antidrogė nė Kakavijė

Bota Sot | 19.10.2012 21:04
Operacioni antidrogë në Kakavijë

Bllokohet kamioni, dyshohet pėr njė 1 ton drogė

Policia e Gjirokastrės gjatė njė operacioni antidrogė qė ka zhvilluar nė pikėn kufitare tė Kakavijės ka bllokuar njė kamion autobot tė firmės “Laerti Trans” i mbushur me lėndė narkotike e llojit marijuanė. Sipas policisė bėhet me dije se kamioni shėrbente pėr transport karburanti dhe vinte nga Kruja pėr tė kaluar nė shtetin fqinj Greqi. Mėsohet se nė brendėsi tė kamionit autobot ndodheshin disa pako me marijuanė dhe paraprakisht dyshohet pėr rreth 1 ton drogė e sekuestruar. Sipas policisė mjeti me lėndė narkotike drejtohej nga Olsi Berhami i cili ėshtė ndaluar nga policia e Gjirokastrės nė pikėn kufitare tė Kakavijės. Ndėrsa pritet qė tė zbardhet nga policia e Gjirokastrės nėsė ka persona tė tjerė tė pėrfshirė nė trafikun e drogės dhe cili ishte destinacioni i tij pėrfundimtar.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus