Kronikė e Zezė

Plagoset aksidentalisht njė femėr

Bota Sot | 19.10.2012 18:12
Plagoset aksidentalisht një femër

Njė femėr 27 vjeēare, ka zbrazur aksidentalisht armėn e saj tė tipit “browning’s” me kalibėr 6.35 mm, me ē’ rast njė plumb i shkrepur ka goditur kėmbėn e saj tė majtė, duke i shkaktuar plagė depėrtuese mbi gju.
Incidenti ka ndodhur tė enjten pasdite nė rrugėn “Agim Ramadani” nė Mitrovicė, pėrkatėsisht nė njė lokal. Zėdhėnėsi i policisė nė Mitrovicė, Besim Hoti ka thėnė se viktima ėshtė dėrguar urgjentisht nė qendrėn spitalore rajonale tė Mitrovicės, ku i ėshtė nėnshtruar intervenimit kirurgjik dhe mėsohet se ėshtė jashtė rrezikut pėr jetė dhe pa pasoja tė rėnda.

“Veē regjistrimit tė rastit si “plagosje aksidentale”, policia ka iniciuar edhe veprimet hetimore dhe paraqitje penale pėr “mbajtje nė pronėsi, posedim dhe shfrytėzim tė paautorizuar tė armės”, ka thėnė Hoti.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus