Kronikė e Zezė

Sulmon gruan, policia e vendos prapa grilave

Bota Sot | 17.10.2012 21:15
Sulmon gruan, policia e vendos prapa grilave

Policia e Ferizajt ka arrestuar personin Z.G 42 vjeēar nga Nerodimja e Ferizajt nė dyshimin se ka sulmuar fizikisht bashkėshorten Xh.T 32 vjeēare, duke i shkaktuar edhe lėndime trupore.

Mėsohet se rastin nė polici e ka raportuar viktima, e cila nė polici ka pranuar se kjo nuk ėshtė hera e parė qė burri i saj ushtron dhunė fizike ndaj saj.

Zėdhėnėsi rajonal i policisė, togeri Agim Gashi, ka thėnė se viktima e dhunės fizike posedon edhe raportin mjekėsor qė dėshmon se ndaj saj ėshtė ushtruar dhunė.

Gashi ka pohuar se i dyshuari ėshtė shoqėruar nė polici, ku pas intervistimit nė konsultim me prokurorin dėrgohet nė mbajtje pėr 48 orė deri nė kompletimin e lėndės pėr Gjykatė. Bėhet e ditur se me rastin ėshtė duke u marrė njėsiti i dhunės nė familje.

Komentet

Komente (3) | Kthehu

hajde hajde ja edhe ne kosove po arrin mesimi nga vllazeri ton ne shqipri ,me shtru dhun ndaj femrave euuu trima jau lumsha se pernime po tregoni sa te ulet jeni ,po na qoni kosha si poshet more burra se nuk bahet luft me gra ,per ket femrat tona po shkojen per te hujet ,e na po mbesim me gishta ne goj ,sherri juve trimave qe po i malltretoni granimin ,kur eshte dasht me qit pushk keni ik e tash tregoheni trima me gra put zoti ju vraft

zemergur @ 21/10/2012 02:50

normal sepse e ka tradhtue shpesh haha,dallaveret jan ne fuqi ne ks,ekonomia ne nivelin me te ulet ashtu dhe dhuna.

sopata @ 18/10/2012 16:26

-,kto fenomene negative qe ndodhin tash kan marr fuqi te madhe sepse ne pergjithesi gjinia femrore po mendojn qe policia jav zgjidh te gjitha problemet por mendimin tim personal kohve te fundit shum shkurrozime dhe shum femij jetim kan mbet shkaku i ketyre menimeve jo te matura mir ne fund te fundit jemi shqiptar mos harroni.

xy-xy-xy @ 18/10/2012 04:44