Kronikė e Zezė

Dėshmia e Shaban Norjes nė gjykatė mes lotėve: Aishja mu lut ta vrisja (video)

Bota Sot | 17.10.2012 20:42
Dëshmia e Shaban Norjes në gjykatë mes lotëve: Aishja mu lut ta vrisja (video)

Kėto janė momentet kur Shaban Norja, 80 vjeēari i akuzuar pėr vrasjen e 18 vjeēares Aishe Vata, dėshmon pėrpara Gjykatės sė Durrėsit. Mes lotėve, ai tregon pėr lidhjen e tij me vajzėn e re. Shaban Norja ėshtė ngashėryer teksa tregonte se nuk donte ta vriste dhe se prej 3-4 vitesh kishte lidhje tė ngushta me vajzėn, e cila sipas tij i ėshtė lutur pa reshtur pėrgjatė 3 ditė-netėve para krimit qė ta vriste e t’ia priste kokėn, pasi feja ia ndalonte abortin.

Befasues ka qenė dhe deklarimi i 80-vjeēarit mbi arsyet e mos vetėvrasjes, pas krimit, si dhe mbi atėsinė e fetusit qė zhvillohej nė trupin e Ajshės. Nė fund tė seancės gjyqtari Fejzo Hysi e ēmoi tė ligjshėm ndalimin dhe e la 80-vjeēarin nė burg.

Komentet

Komente (16) | Kthehu

Ngushllime familjarve te viktimes se raste teper i ronde as une nuk e besoje se ky plaku e ka ber ket krim po ky e ka marre perqjithsin kete e besoje se po edhe vajza valla nuk kisha mujte me thone se nuk i ka fajet po qyshe i ike familjes preje shtratit me dale mu taku naten me njerz edhe me dhune e kishe kape ni her se joo shum her per me mbet shtatzen pa marre parasyshe me kon ka mbet shtatzen mozomokeq per ate familje se kjo qyshe e ka lyp edhe e ka qjet per ata

enigma @ 18/10/2012 23:25

nuk mund te fajsohet nje vajz 14 vjeq,,e ka bere nga friga te mos turperohet familja e fisi,,per ate edhe ky derr plake ,ndoshta i ka thene eja,.. perndryshe do tregoje qfar ke bere ti..per ate kjo vajze ndoshta i ka mbyll syt dhe ka ber qfar ka deshte ky far derri...jame i bindur qe ky plake e ka drogirat..dhe me dhune ka bere qka ka desht..

gjilan @ 18/10/2012 22:12

oooooh 99 per qind djali i plakut e ka mbyt e ja ka ba ket marre po masi nuk kam shka me ba se per zoten edhe plakin e krejt rodin e ti e kisha pre une se djali vet e ka ba ket te zez e plaki ja ka qit vetit me pshtu keshe djalin po ishalla vajza e ka dikand e ja prejn edhe djalit plakut koken ne te njejten menyr e pak ma shume kta tipa te njerzve ishalla zoti i denon e jav kthen 2 fish ma keq

ramizi @ 18/10/2012 20:54

besoj si e ka vra e pre djali i vet e ky e ka marr fajsin se une personalisht nuk besoj qka thot ky qen po tash vajza asht e dekne e ky fol qa te don po se besoj kurr se ky smunedet me kon kurr babaj i femiut te vajzes rren gjeth diten po ky e din qysh dhe kon pe mbron po do te hetohet po sbon pun ajo me familje te vet u shkatrrue mos njfshim ma kso rasteve jo njerzore zoti jau lasht met ne krye familjes se vajzs e kti plaku ja hupt zoti fijem me kon ka ...

bora @ 18/10/2012 14:22

VEQ PO E SHOHIM SE PJESA ME E MADHE E POPULLIT NE SHQIPERI JANE KANIBALE SKAN FAJE KOMUNIZMI I LA PRAPA E KET QENIN E SHUME QENE TE TJERE QE BEJNE KESHTU DUHET ME I VARE NE MES TE QYTETIT;EDHE VAJZA MEJU PAS LUT EJA TE BEJME BASHKY KY ASHT DASHT TI THOT JO SE JE FEMIJA UNE MUNDEM ME QENE BABAGHYSHI JYT E JO TA DHUNOJE,DENIM ME VDEKJE KANIBALIT,

peja @ 18/10/2012 14:05

Veq Zoti edin se qfar ngushllaku ka pasur vajza perveq se eshte kan shtatzan.Sigurisht ajo i ka than me vrit me mir se mema ba ktohen.E ky pisi aq i etur per gjak smundi me e fal vajzen mos me mbytur!Ksi tipi duhet ZOTIN me lut mos te rafshin hise as rrugen me ta kalu.Plakun e kan shtrengu qe aj ta e pranoj krimin.

deqanasja @ 18/10/2012 12:11

o medet enver hoxha ka qen gjykatsi i shqiptaris.

berisha @ 18/10/2012 12:03

@gurra e kocit te njejtin mendim e kam edhe un.Monsterit ku ju gjet bash ne ato dit djali qe jetonte ne itali.Ma thot mendja se djali i tij ka ardhur nga italia per ta e rrembyer vajzen per ta derguar ne itali.Mendoj se djali i tij ka pas te bej me vajzen.Ne video ne baz te mimikave te ftyres se tij aj genjen ka shum te tregon,por e muhon te verteten.Mos harro se plaku edhe naj dit ne burg ska me mundur ta mbaj fshehur te verteten.Nuk du me lan fajtore nenen e saj,por qdo nen se eshte vetem pak e interesume per thmi menihere i dikton kur nuk eshte ne rregull diqka me femijet e tyre.Sidomos vajzen.Prindi eshte fajtor per femijet se femijet duhet mbajt qysh nga fillimi nen kontroll.Si kuptoj disa se i lojn qashtu demokraci let knaqen.Bash ne kohen e sodit duhet shum kujdes ku pe qet hapin vet dhe fmija.Prindi se e mban femijen nen kontroll edon ate me shum se vetvehten.Plakat thojn mos ta noft kush synin per keq.

deqanasja @ 18/10/2012 11:54

ne kohen e Enver Shehut,nuk kishte keso far gjanash...tani me ardhjen e demokracise,po vijne...

Ali @ 18/10/2012 11:04

Dyshimet e mija jan se ky njeri eshte duke mbuluar diken te afer te tij ndoshta djalin ose dicka nuke eshte ne rregull nje 80 vjeqr te ket femij eshte pak e ran .E vetmi denim eshte litari per keta qe vrasin po ama edhe ni gja spo e kuptoi edhe vajza qe ne moshen 14vjeqare me pranu me ni plak ose e ka dhunu spo e kap hiq se nuk eshte dikush me i ri plus familjet ishin ne hasmi ajo si ka mujt te shkoj vullnetare tek hasmi dhe familja deklaronte se vajza ska pas dashnor jan shum pse nuk po e mbroi plakun monster po nuk e kap shkenca nje 80 vjet te ket femij dhe nena e vajzes skuptoi kurre gje po i them keto fjal se morali jon ka rten ne o si tek meshkujt dhe femrat dhe shum vajza po bijen pre e fukurallakut ishalla kurre ma nuke ndodh nje gje e till po edhe nenat duhet ti kontrollojn me shum te rejat dhe te rit

gurra e kocit @ 18/10/2012 09:54