Kronikė e Zezė

Vjedhin furgonin me 12 kufoma brenda tij!

Bota Sot | 17.10.2012 20:28
Vjedhin furgonin me 12 kufoma brenda tij!

Nga vend parkimi i njė moteli nė afėrsi tė Berlinit hajna tash pėr tash tė panjohur kanė vjedhur njė furgon, brenda tė cilit ishin 12 kufoma qė transportoheshin pėr nė kremator, njoftoi policia gjermane.

Shoferi i kombit ishte ndalur nė motel pėr tė shkuar nė WC dhe kjo iu mjaftoi hajnave qė tė thyejnė derėn e furgonit dhe tė shkojnė nė drejtim tė panjohur.

Nė kumtesėn policore thuhet se njėkohėsisht me kėtė janė vjedhur edhe dy furgonė tė tjerė udhėtarėsh, Supozohet se hajnat nuk e kanė ditur qė nė furgonin e mbyllur gjendeshin sarkofagėt me kufomat e tė vdekurve.

Prokurori publik supozon qė tė gjithė kėta tre furgonė tė vjedhur janė dėrguar diku nė Evropėn Juglindore, pasi njė nga ta ėshtė gjetur nė Poloni, transmeton agjencia gjermane e lajmeve DPA.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus