Vjedhin furgonin me 12 kufoma brenda tij! - Bota Sot
Vjedhin furgonin me 12 kufoma brenda tij!

Kronikë e zezë

E premte, 26 gusht 2016

Vjedhin furgonin me 12 kufoma brenda tij!

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 20:28

Nga vend parkimi i një moteli në afërsi të Berlinit hajna tash për tash të panjohur kanë vjedhur një furgon, brenda të cilit ishin 12 kufoma që transportoheshin për në kremator, njoftoi policia gjermane.

Shoferi i kombit ishte ndalur në motel për të shkuar në WC dhe kjo iu mjaftoi hajnave që të thyejnë derën e furgonit dhe të shkojnë në drejtim të panjohur.

Në kumtesën policore thuhet se njëkohësisht me këtë janë vjedhur edhe dy furgonë të tjerë udhëtarësh, Supozohet se hajnat nuk e kanë ditur që në furgonin e mbyllur gjendeshin sarkofagët me kufomat e të vdekurve.

Prokurori publik supozon që të gjithë këta tre furgonë të vjedhur janë dërguar diku në Evropën Juglindore, pasi një nga ta është gjetur në Poloni, transmeton agjencia gjermane e lajmeve DPA.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test