Kronikė e Zezė

Gjakovė: Arrestohen 5 persona pėr vjedhje tė rėnda, mbahen tre prej tyre

Bota Sot | 17.10.2012 17:45
Gjakovë: Arrestohen 5 persona për vjedhje të rënda, mbahen tre prej tyre

Policia lokale e Gjakovės ka arrestuar pesė persona, tė cilėt akuzohen pėr vjedhje tė rėnda nė Gjakovė dhe nė fshatrat e kėtij rajoni. Mirėpo, vetėm tre prej tyre janė ndaluar pėr mbajtje, ėshtė njoftuar tė mėrkurėn pėrmes njė komunikate, nga Drejtoria Rajonale nė Pejė.

Personat e dyshuar janė shtetasit e Kosovės, Besnik H (1991), i pėrfshirė si i dyshuar nė 172 raste te veprave penale, Besnik . R. (1993), i pėrfshirė si i dyshuar nė 51 rast te veprave penale, Arbėr. D (1994), i pėrfshirė i dyshuar nė 58 raste te ndryshme tė kėtyre veprave penale, Lirije A (1973) dhe Bashkim A. (1991). “Hetuesit gjatė zhvillimit tė hetimeve kanė ndriēuar me prova tė konfirmuara 17 raste tė vjedhjeve tė rėnda dhe vepra tjera penale kundėr pasurisė.

Kėta te dyshuar nė bashkėveprim dhe si anėtar tė grupit kanė thyer shtėpi tė pa banuara, lokale bizhuterie nė Gjakovė dhe fshatra tė komunės dhe kanė tė kaluar kriminale tė njohur pėr kryerje tė veprave penale sidomos atyre kundėr pasurisė”, thuhet ndėr tė tjera nė njė njoftim tė policisė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus