Kronikė e Zezė

47 vjeēari vdes nė aksident trafiku

Bota Sot | 17.10.2012 14:00
47 vjeçari vdes në aksident trafiku

Policia e Kosovės ka theksuar se tė martėn rreth orės 23:45, njėsitė policore tė stacionit Leposaviq, sė bashku me hetuesit dhe teknikėt e kriminalistikės nėn mbėshtetje tė ekipit tė zjarrfikėsve i janė pėrgjigjur njė ngjarjeje aksidentale, qė ka rezultuar me humbje tragjike tė jetės sė njė personi.

Ngjarja aksidentale ėshtė raportuar tė ketė ndodhur nė fshatin Kratinė, pėrkatėsisht nė rrugėn magjistrale Leshak – Mitrovicė, ndėrsa viktima, R. Zoran, mashkull 47 vjeēar, i pėrkatėsisė etnike serbe, besohet tė kishte humbur jetėn, pasi aksidentalisht ishte rrokullisur poshtė rrugės magjistrale, me traktorin e tij.

Nė bazė tė hetimeve preliminare tė rastit, aksidenti besohet tė ketė qenė shkaktuar nga pakujdesia e vet drejtuesit tė traktorit, pėrkatėsisht viktimės sė rastit.

Prokurori publik i prokurorisė sė qarkut nė Mitrovicė ėshtė informuar lidhur me rastin, ndėrsa nė mungesė tė elementeve tė veprės penale, i njėjti ka autorizuar qė trupi i pajetė i viktimės t’i lirohet familjarėve tė tij, kurse rasti tė regjistrohet si aksident trafiku me pasoja fatale, thuhet nė njoftim.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus