Kronikė e Zezė

Kukės, vranė babanė nė bashkėpunim, arrestohen dy vėllezėrit

Bota Sot | 17.10.2012 12:13
Kukës, vranë babanë në bashkëpunim, arrestohen dy vëllezërit

Rreth 24 orė pas krimit tė rėndė nė familje, ku dy vėllezėr nė bashkėpunim me njėti-tjetrin qėlluan me armė zjarri me psitoletė tė tipit TT pėr vdekje babain e tyre, policia e Kukėsit ka mundur qė ti vėrė nė pranga 2 djemtė e familjes Laci.

Sipas informacioneve mė tė fundit tė dikasterit blu bėhet e ditur se tashmė janė vėnė nė pranga dy vėllezėrit Avdi dhe Vexhi Laci, pėrkatėsisht 36 dhe 31 vje. ata ndodhen nė dhomat e paraburgimit nė komisariatin e policisė. Pas arrestimit tė tė dyve ėshtė ngritur njė grup i posacėm hetimor i cili po punon pėr zbardhjen e tė gjitha shkaqeve apo rrethanave qė kanė cuar nė kėtė krim tė rėndė i cili ka tronditur jo vetėm familjen Laci nė fshatin Bardhoc tė komunės Tėrthore por tė gjithė opinionin publik nė Kukės.

74-vjeēari nga Kukėsi, Sali Laēi ėshtė ekzekutuar nga dy djemtė e tij bixhozxhinj, tė cilėt vuanin nga probleme mendore. Burime zyrtare nga Drejtoria e Policisė sė kėtij qarku bėnė me dije se ngjarja e rėndė ndodhi pasditen e djeshme nė fshatin Bardhoc tė Komunės Tėrthore. Pas kryerjes sė hetimeve paraprake ka rezultuar se kryefamiljari Sali Laēi ėshtė qėlluar me tre plumba pistolete nga djali I tij, Avdi Laēi, 36 vjeē. Bashkėpunėtor nė krim ėshtė edhe djali tjetėr i viktimės, Vexhi Laci, 31 vjeē.

Dy autorėve tė krimit, do pėrballen me akuzat pėr "vrasje me dashje, kryer nė bashkėpunim" si dhe pėr "armėmbajtje pa leje".

Komentet

Komente (6) | Kthehu

Avrahe baba bre juka rrit juka ba te shkollushem e ne fund me vra keq shum keq valla??

lavdim gashi @ 19/11/2012 15:36

Nuk di se qfar pulli jemi ne shqiptaret, po tishim popull i mir nuk na kishin urrejtur popujt tjer,

meti baci @ 19/10/2012 22:17

allah allah qas ponika njeri ne shipritulifar ngjarje defenetivisht gjin te prisht ne kry jan keta te shipris po ku mytet babai bre allah allah mosna provoko piffffffffffffffffffffffffff.................

erza @ 19/10/2012 01:09

zot mallkoje njerezit e prishet ne shpirt ,si ver njeriu baben ,vetem ne trojet shqiptare ndodhin keto marrina ,a thu nuk e keni pas baba te vertet ,se me pas nuk ju kish leju shpirti me ba at gja te till

zemergur @ 18/10/2012 09:23

shaban arusha per hater te kisha ber guvernator per shqiperin.shkrimin eke me vend o i madhi dhe inderuari shaban arusha.rrespekt nga lugu i baranit

berisha @ 17/10/2012 15:58

Milet ma i poshter ska ne rruzull teoksor...Enveri Enveri Enveri duhet te ngjallet ne ket vend...A vrahet baba more zoti pa ju vra mos e lasht i madhi zot...

SHABAN ARUSHA @ 17/10/2012 13:23