Kronikė e Zezė

Nė njė aksident nė Kraishtė, njė i vdekur

Bota Sot | 14.10.2012 20:18
Në një aksident në Kraishtë, një i vdekur

Tė dielėn rreth mesditės ka ndodhur njė aksident trafiku me pasoja fatale nė Kraishtė tė Lipjanit, me ē’rast ka humbur jetėn njė dhe janė plagosur rėndė e lehtė katėr persona tė tjerė.

Lajmin pėr kėtė rast e ka konfirmuar edhe policia e Lipjanit, ndėrsa, burimet kanė treguar se i vdekuri nė aksident ka qenė njė udhėtar 57 vjeēar me inicialet M. B. nga fshati Dobrajė i kėsaj komune.

“Nė aksident janė ndeshur njė kamion dhe njė veturė udhėtarėsh dhe ky aksident ka qenė me pasoja fatale pėr njė person qė ka humbur jetėn, kurse janė lėnduar edhe katėr tė tjerė. Policia ka arritur nė vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet pėr shkaqet e aksidentit”, ka thėnė Lirim Osmani, zv/komandant nė stacionin policor tė Lipjanit.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus