Kronikė e Zezė

Zjarrfikėsi i guximshėm e pengon adoleshenten tė kėrcejė nga kati i 12-tė

Bota Sot | 14.10.2012 20:13
Zjarrfikësi i guximshëm e pengon adoleshenten të kërcejë nga kati i 12-të

Njė zjarrfikės i guximshėm dhe trim nė qytetin Stavropol tė Rusisė rrezikoi jetėn e tij pėr tė shpėtuar adoleshenten qė donte tė hidhej nga kati i 12-tė i banesės sė saj.

Adoleshentja e quajtur Farida plotė 40 minuta qėndroi buzė ballkonit dhe kėrcėnonte me vetėvrasje. Pastaj arriti edhe negociatori, por vajza edhe mė tutje refuzonte tė zbriste nga skaji ballonit. Gjatė kohės sė bisedės me vajzėn, nga pjesa e epėrme e kulmit tė ndėrtesės u “pėrzi” zjarrfikėsi i guximshėm, i cili me kėmbėn e tij tė majtė e rrėzoi Faridėn drejt pjesės sė brendshme tė ballkonit.

Incizimi i shpėtimit dramatik ėshtė treguar qė nė muajin maj nė emisionin e popullarizuar “Shpėtimtarėt”, por ajo u postua tash edhe nė rrjete sociale dhe u bė e popullarizuar nė mbarė botėn.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus