Zjarrfikësi i guximshëm e pengon adoleshenten të kërcejë nga kati i 12-të - Bota Sot
Zjarrfikësi i guximshëm e pengon adoleshenten të kërcejë nga kati i 12-të

Kronikë e zezë

E shtunë, 27 gusht 2016

Zjarrfikësi i guximshëm e pengon adoleshenten të kërcejë nga kati i 12-të

Më: 14 tetor 2012 Në ora: 20:13

Një zjarrfikës i guximshëm dhe trim në qytetin Stavropol të Rusisë rrezikoi jetën e tij për të shpëtuar adoleshenten që donte të hidhej nga kati i 12-të i banesës së saj.

Adoleshentja e quajtur Farida plotë 40 minuta qëndroi buzë ballkonit dhe kërcënonte me vetëvrasje. Pastaj arriti edhe negociatori, por vajza edhe më tutje refuzonte të zbriste nga skaji ballonit. Gjatë kohës së bisedës me vajzën, nga pjesa e epërme e kulmit të ndërtesës u “përzi” zjarrfikësi i guximshëm, i cili me këmbën e tij të majtë e rrëzoi Faridën drejt pjesës së brendshme të ballkonit.

Incizimi i shpëtimit dramatik është treguar që në muajin maj në emisionin e popullarizuar “Shpëtimtarët”, por ajo u postua tash edhe në rrjete sociale dhe u bë e popullarizuar në mbarë botën.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test